Якщо якість фінального відео розбити на цінові категорії, то вийде приблизно така таблиця
У 22-product ми профільно займаємось створенням рекламних відео. Наша команда – це різнопланові спеціалісти з досвідом зйомки рекламних відео, корпоративних відео та повнометражних фільмів; це графічні фахівці, що закривають окремі завдання для Netflix і Disney, та ще багато інших професіоналів , які залишаються по ту сторону екрану.
Комплексний підхід до створення відео різними за стилем фахівцями дає можливість створювати унікальний рекламний продукт, що здатний конкурувати не лише в Україні, а й орієнтуватися на західний ринок (коли є таке завдання).
Вартість зйомки
Оптимальною ціною виробництва відео є сума від 200000 грн. до 500000 грн., за умови, що відео без використання 3D графіки та залучення VFX спеціалістів.
Вартість зйомки рекламного відео, завжди залежить від сценарію та масштабу реалізації даної зйомки.
- до 30000 гривень – робота з операторами або маленькими командами-початківцями, результат рідко буває прийнятним.
- 60000 - 100000 гривень – проста ідея, що вимагає мінімальних витрат на оренду локації, зйомки на дешеві камери та мінімальну кількість акторів (не професійних). Іноді крута та цікава ідея може бути реалізована за дуже маленькі кошти, наприклад, як у рекламі Pepsi.
- 200000 - 350000 гривень – за наявності якісного сценарію – варіант створити конкурентне рекламне відео.
- 350000 - 500000 гривень – відмінний бюджет для створення канонічного креативного рекламного відео із залученням великої кількості локацій, професійних акторів та якісного знімального обладнання.
- 600 000 - 1 000 000 гривень – звичайна ціна за створення рекламного відео для діджитал просування та ТБ. Цей бюджет, уже дозволяє побудування локації, наявність 3D графіки, медійних особистостей і залучення професійного режисер.
- 5+ млн. гривень – рекламні проекти з десятимільйонними охопленнями аудиторії, участь світових зірок та режисерів, використання топового знімального обладнання.
Щодо операторів та маленьких знімальних команд, які намагаються брати на себе відповідальність створення рекламного відео для великих компаній – питання дуже спірне, часто такі люди недостатньо компетентні, а сам результат – неконкурентний і навіть не йде в рекламу. Після такого, люди розчаровуються в такому методі просування, як відеореклама.
На що звертати увагу при виборі виконавця для зйомки відео
- Портфоліо спеціаліста, команди або продакшну (якщо там все прозаїчно – краще не ризикувати).
- Команду, яка виконуватиме роботу над вашим проектом – ви можете попросити надіслати роботи, над якими працювали окремо оператор, режисер чи креативники.
- Знімальне обладнання, на яке продакшн планує знімати ваш проект.
- Ціна. Орієнтуйтесь на середньоринкову ціну та детальну її аргументацію.
- Багато операторів обіцяють вам за 30 тисяч гривень зняти Матрицю. Обережно. Матриці не буде, але гроші та час буде витрачено.
- Підхід до складання кошторису проекту та затвердження бюджету.
- Наявність договору та правильне закриття фінансових питань.
Основні статті витрат зйомки рекламного відео
- препродакшн / підготовка до зйомки (сюди входить: кастинг (підбір акторів), оренда або забудова локації, костюми для акторів, покупка чи оренда реквізиту) – від 30000 грн
- продакшн / зйомка (основна стаття витрат – гонорари: режисерська група, продюсер, оператора, звукорежисер, художник постановник, реквізитор, локейшн менеджер, фокус пулер, гафер, інженер камери, гример, стиліст, спеціаліст з зачісок, хелпери/підсобні робітники – 60000 грн
- актори (професійні актори під сценарій) – гонорар від 5000 грн
- знімальна техніка (оренда камер, об'єктивів, знімального світлового обладнання, комутацій, штативів, рам, кріплення, накамерні монітори, крани, доллі, обладнання для запису звуку тощо) – від 60000 грн
- транспорт (камерваген, світлобаза, мікроавтобус для знімальної команди. таксі головним акторам) – від 6000 грн
- кейтеринг ( виїзний обов'язковий кейтеринг для всієї команди та організація перекушування) – від 3000 грн
- постпродакшн ( монтаж відео, корекція кольору, запис диктора, написання музичної композиції, саунд-дизайн, мастеринг та рендеринг проекту, моушн-дизайн та анімація логотипу, корекція продакшн-багів, 2D та 3D графіка) – від 35000 грн
- MARKUP (комісія продакшну) – від 10 до 15%
- податки ( податок ФОП 3 група) – 5% від загальної суми + 1% банківський збір
Залежно від складності сценарію та масштабності зйомки, вартість реалізації окремих вищезгаданих пунктів збільшується.
Наприклад, на етапі препродакшн (підготовці до зйомки), будівництво локації з нуля коштуватиме від 150000 грн., та для побудови потрібно орендувати павільйон, а це ще 10000 грн, у разі запрошення знаменитого режисера рекламних відео – вартість пункту продакшн зросте ще на 100000 - 300000 грн.
Реалізація складної 3D графіки, це ще один глобальний пункт, що кардинально може збільшити бюджет. Середня ціна за нескладну 3D графіку в рекламних проектах від 150000 до 350000 грн.
Тут можна подивитися ціни на інші види наших послуг
Що потрібно від клієнта для зйомки відео?
З боку клієнта ми очікуємо побачити детальний опис їхнього товару/послуги, що буде рекламуватися. Для якісного створення рекламного відео продакшн має володіти великим обсягом інформації про компанію-замовника (брендбуком, позиціонуванням, історією та рекламним настроєм). Клієнт повинен розуміти що чим детальніше будуть описані всі проблеми та потреби, заповнений бриф та ознайомлення з товаром, тим якісніше буде опрацьовано фінальне відео, тим точніше воно потрапить до цільового клієнта, оскільки будуть враховані всі фактори.
Список інформації, якщо ви прямий клієнт:
- назва компанії та посилання на сайт;
- сфера діяльності та опис основних продуктів або послуги, що надається;
- цільова аудиторія компанії;
- мета та завдання рекламного відео, місця розповсюдження контенту та обсяг охоплень, мовні версії, терміни здачі відео, жанр відео;
- приклади вдалих та невдалих відео на думку компанії чи агентства;
- елементи фірмового стилю (логотип, брендбук);
- побажання до фінального відео, передача певної атмосфери чи емоції у відео тощо.
Також важливо надати нам інформацію про агенство (у разі реалізації проекту через нього), а саме:
- назва агентства та посилання на його сайт;
- стиль агентства, якщо потрібно його дотримуватися;
- сценарій рекламного відео, яке потрібно відзняти;
- рекомендації з доопрацювання сценарію, якщо такі є;
- супутні матеріали, які потрібно передати із фінальним відео (вихідні матеріали, промо-контент, тизери, нарізки);
- рекомендації щодо виробництва та подальшого використання продукту на різних майданчиках розміщення.
Терміни знімального процесу
Терміни на реалізацію виробництва рекламного відео залежать від складності затвердженого сценарію, потреб його доопрацювання, швидкості комунікації та прийняття рішень усередині вертикалі продакшн-агентство-клієнт та навіть місцями погодних умов чи завантаженості кваліфікованих необхідних співробітників, на кшталт режисера, оператора та художньої команди.
За наявності досить простого сценарію та швидкої швидкості прийняття рішень у середині вертикалі – рекламне відео можна створити за 14 - 21 день.
За наявності сценарію середньої тяжкості з наявністю елементів складної специфічної зйомки та написанням унікальної музичної композиції – на створення рекламного відео піде від 21 до 40 днів.
У разі створення рекламного відео з наявністю забудови локації, використання в проекті конкретного оператора/режисера з великим бекграундом подібних специфічних проектів, задіяння 2D або 3D графіки високого рівня тривалість проекту може розтягуватись на 21 - 60 діб.
Правки та форс мажорні обставини при зйомці відео
У деяких проектах тривалість зйомки рекламного відеоролика може розтягуватися за рахунок форс-мажорних обставин або порушення затвердженого тимчасового порядку прийняття рішень на стороні клієнта або агенції та розтягування затвердження на етапах продакшену, продакшену або постпродакшену.
Ми надаємо клієнту право на три правки, на всіх етапах виробництва рекламного відео, але є деякі винятки, які ми прописуємо документально в договорі. Тому потрібно брати до уваги ситуації перевищення запланованих трьох правок на кожному етапі виробництва і можливого затягування тривалості проекту через цей фактор.
Чи може продакшн студія конкурувати з рекламним агентством?
Може, більшість продакшн-студій давно це робить.
Рекламне агентство – закриває комплексно всі питання щодо аналітики, створення відео та його просування. Агентства створюють цілі взаємопов'язані рекламні компанії і якщо клієнт має таку мету, то зручніше замовляти продукт у них. Часто у них немає власного продакшну всередині агенції, і вони все одно шукають підрядника продакшена, координуючи весь процес та отримуючи за це додаткову фінансову комісію.
Та більшість великих продакшн-студій створили всередині компанії відділи, що займаються створенням креативу та аналітикою потенційного успіху майбутніх відео, закриваючи 2/3 переваг рекламних агенцій.
Плюс ідеї, які створюють креативники всередині продакшену, найчастіше цікавіше за рахунок тісного зв'язку з кіно-сферою та щоденним досвідом практичної зйомки.
Результат знімального процесу
На фінальній стадії клієнт або агентство отримують повністю готове та змонтоване рекламне відео. З одного великого відео ми можемо зробити маленькі версії (по 15 та 8 сек), версії для презентацій на великих екранах (підвищеної якості), версії для банерів, для Instagram та TikTok, із субтитрами, під вимоги телевізійних компаній, YouTube, Facebook та всіляких інтернет платформ.
Після закінчення проекту, ми передаємо всі ліцензії, дозволи та договори з третіми особами замовнику.
При необхідності та попередньої домовленості продакшн також передає відзняті вихідні матеріали відео та змонтований проект.
Для того, щоб замовити зйомку відеоролика в 22-product ви можете заповнити одну з форм замовлення на сайті, відразу заповнити бриф на сайті, написати нам на пошту -
video@22-product.com , зв'язатися з нами у зручному для вас месенджері – Telegram, Viber або зв'язатися з менеджером за телефоном.